TOLGA GÜLEÇ FAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erkan Petekkaya

3 posters

Erkan Petekkaya Empty Erkan Petekkaya

Mesaj tarafından Didew Salı Ekim 05, 2010 2:44 am

Erkan Petekkaya Erkanpetekkaya2va9

Doğum Yeri: Elazığ
Doğum Tarihi: 12 Aralık 1971
Eğitim Durumu: Akademi

Biyografi
Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı ‘nı kazanan Erkan Petekkaya, 1993'ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktador. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1996 yılında 'Güzel Günler' dizisiyle devam eder . 1998 yılında 'Aynalı Tahir' adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D'de ekrana gelen 'Serseri' adlı televizyon dizisinde canlandırdığı 'Bülent' karakteriyle komedi alanında da rol alır.

2005 yılında 'Köpek' dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı 'Yılmaz' karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde ATV'de ekrana gelen 'Beyaz Gelincik' adlı televizyon dizisinde Adana'lı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer'i canlandırmıştır. 2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde yiğit sancaktarı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir.
Didew
Didew

http://www.yaseminergene.net

Erkan Petekkaya Empty Geri: Erkan Petekkaya

Mesaj tarafından İREM Salı Ekim 05, 2010 11:26 am

elazığlı olduğunu bilmiyordum Smile)

çok iyi bir oyuncu... beyaz gelincikte de izlemiştim kendisini... o da güzel bir diziydi Very Happy
İREM
İREM

Kadın Mesaj Sayısı : 77

https://tolgagulec.yetkin-forum.com

Erkan Petekkaya Empty Geri: Erkan Petekkaya

Mesaj tarafından *esma* C.tesi Kas. 27, 2010 7:01 pm

sadece çok iyi bir oyuncu onu söyleyebilirim
*esma*
*esma*

Kadın Aslan Mesaj Sayısı : 7